Zaklínač a antikrist – Rpg inšpirované Sapkowskeho románom

Azda každý hráč pozná epickú ságu Zaklínač. Okrem inšpirácie príbehom si autori prepožičiavajú z iných napr. aj hudbu či štýl písania. Príbeh autori zasadili do Rpg hry z pohľadu vtáčej perspektívy. Poďme sa pozrieť, ako to celé dopadlo.

Hráč sa ujme postavy neznámeho zaklínača Gabriela, ktorý je vyslaný preskúmať podivné udalosti. Nebude to jednoduché a priamočiare, po ceste musí zaklínač pomôcť mnohým ľuďom s ich problémami a pobiť monštrá ohrozujúce ľudský druh. Príbeh si ma získal, rozhovory aj keď majú svoje kúzlo prebiehajú iba vo forme posúvania textu a chýba možnosť vybrať odpoveď.

Svoju postavu ovládate pomocou klávesnice a myši, pričom každé tlačidlo či klávesa má práve jednu funkciu. Spočiatku sa to nezdá ako najlepšia voľba ale pomerne rýchlo som si na ovládanie zvykol. Pomalý pohyb postavy však môže kdekoho od hrania odradiť. Súbojový systém spočíva v používaní meča a mágie (ohnivý kruh zraní všetky potvory naokolo). Potvory môžete vylákať po jednej alebo v skupine a pobiť naraz. Súboje sú pomerne ťažké, škoda, že autori nepridali viac akčných alebo taktických prvkov. Po dosiahnutí určitej úrovne prestávajú byť frustrujúce a môžete sa sústrediť na príbeh.

Rozvoj postavy je veľmi jednoduchý, každý postup na novú úroveň však poteší. V hre prakticky neexistuje inventár, všetky zdvihnuté predmety zaklínač okamžite použije (lektvary či huby doplňujúce život, predmety s trvalým účinkom). Spolu so súbojovým systémom a nemožnosťou ukladania (automatické po dokončení úloh)by sa hra dala zaradiť medzi hardcore.

Grafika a animácie sú na pomerne dobrej úrovni, prospela by možno väčšia rôznorodosť. Na druhej strane celkový minimalizmus hre veľmi svedčí. Ako som už spomínal, hudba je prebraná z iných hier, zvolená je však vhodne.

Je škoda, že sa autori s niektorými prvkami trochu viac nepohrali. Aj tak sa ale jedná o solídne Rpg, ktoré stojí za skúšku. Ja som si hru aj napriek výhradám užil.

Oficiálna stránka hry: www.hammerlock.blog.cz/1108/zaklinac-a-antikrist

STIAHNUŤ HRU Zaklínač a antikrist

 +

– príbeh

– autenticita

– hardcore

– pomalý pohyb

– súboje

HODNOTENIE:   70/100

Related posts

Leave a Comment