Warped Times – logická arkáda medzi dvoma svetmi

Pred pár dňami som vám priniesol recenziu na hru Hunger of Darkness od stále aktívneho českého tímu Lightning Soft. Dnes si posvietime na ich dielo staršieho vydania s názvom Warped Times, ktoré má dnes už aj niekoľko pokračovaní, ktoré sa pokúsim neskôr zrecenzovať tiež.

Jedná sa o veľmi originálnu kombináciu logickej hry a arkády. Po kliknutí v menu na možnosť nová hra sa spustí intro, ktoré vás uvedie do príbehu, áno táto hra má aj nejaký ten backgroundík. Na vzdialenej planéte žili v mieri guľaté bytosti v absolútnej harmónií a pokoji, život na onú planétu doniesol kedysi jeden veľký červený šuter, ktorý sa tam zrútil z vesmíru. Samozrejme, čo by to bolo za príbeh bez poriadneho záporáka a tak prichádza na scénu zákerný, bezohľadný a šialený Dr. Statik. Tento tiež guľatý pánko postrádal pud sebazáchovy a rozhodol sa červený, životodarný šuter rozbiť a s ním všetok život na planéte. Doniesol si teda kameň k sebe a tam ho odpálil. Odpálenie kameňa malo však rozsiahlejšie následky ako si Dr. Statik predstavoval, nielenže skoro všetci umreli, ale jeho zničením sa svet v onom mieste rozdelil na dva paralelné. No, a okrem šialeného vedca prežil ešte jeden guľatý obývateľ planéty, … a tu sa začína hrať!

Hra je postavená na niekoľkých zaujímavých prvkoch, ktoré z nej robia celkom výnimočné dielko. Prepínanie sa z jednej reality do druhej, zmena gravitácie, presúvanie úlomkov kameňa z jednej reality do druhej pomocou portálov, logicky rozvrhnuté úrovne a nástrahy v podobe horúcich smrť prinášajúcich výparov, či ožívajúce mŕtvoly zabitých guľatých tvorov, … vašou úlohou je pomocou všetkých možností a napriek všetkým nástrahám dostať v každej úrovni dva úlomky šutru k sebe a spojiť ich do jedného, to vám otvorí cestu ďalej. Všetko v hre vás núti taktizovať a nájsť to správne riešenie na prejdenie každej úrovne a tak sa hra stáva zaujímavou a zábavnou.

Soundtrack je na výbornú, grafika je na ich prvú hru tiež obstojná a hrateľnosti tiež nie je moc čo vyčítať. Avšak pokiaľ nanovo zapnete hru a chcete pokračovať, kde ste skončili a kliknete na možnosť pokračovať, vyskočí vám (teda aspoň mne vyskočilo) chybové hlásenie, po ktorom sa hra ukončí. Čo je však veľkým plusom je map editor alebo inak Level Creator, ktorý vám umožní stvoriť si vlastný level podľa chuti.

Hru sa určite oplatí vyskúšať.

STIAHNUŤ HRU Warped Times+

– nápad

– premyslené úrovne

– level creator

 

– náročnosť

– nedoriešené ukladanie

HODNOTENIE:   67/100

Related posts

Leave a Comment