Warped Times 2 – logická arkáda medzi dvoma svetmi pokračuje!

Dnes vám prinášam pokračovanie nedávno zrecenzovanej freeware hry Warped Times od tímu Lightning Soft. Dvojka je oproti jednotke skutočným posunom vpred, nielen po vizuálnej a zvukovej stránke, ale aj po stránke hrateľnosti. Sú tu aj nové herné prvky a príbeh z prvého dielu pokračuje!

Príbeh: V prvom dieli šialený Dr. Statik, ktorému chýbal aj pud vlastnej sebazáchovy zničil červený životodarný šuter a spôsobil tým zničenie takmer všetkého života na planéte, okrem seba a hlavného hrdinu. Realitu rozdelil zničením šutru na dvoje. … Kedže sa hlavnému hrdinovi podarilo kameň opäť spojiť dohromady, obnovila sa normálnosť a život na planéte. O niekoľko rokov neskôr si na tejto planéte rozprávajú tento príbeh ako legendu a zrovna v tom istom čase skupinka archeológov skúma obsah miestnych jaskýň. No a v jednej takejto jaskyni objavia onen životodarný kameň, tlačítko a mŕtvolu Dr. Statika. Nadšenie z objavu a z faktu, že nešlo len o legendu bolo tak veľké, že jeden z nich neuvážene klikol na tlačítko a kameň opäť odpálil. História sa opakuje. S tým rozdielom, že teraz to prežilo o čosi viac osôb. Z dvoch archeológov sa stali mutanti a keď si uvedomili, že získali superschopnosti, začalo sa im to páčiť, a znovuzloženiu kameňa sa rozhodli zabrániť. Okrem toho prežili aj dvaja obyvatelia planéty, ktorí nakoniec spojili sily, aby planétu opäť zachránili…

Hra: Tak ako v predchádzajúcom dieli, hlavné herné prvky zostávajú a pribúdajú aj nové. Ak sa teda rozhodnete hru stiahnuť, čo skutočne vrelo odporúčam, stretnete sa s prechodmi z jednej reality do druhej, zmenami gravitácie, presúvaním úlomkov kameňa z jednej reality do druhej, vyvolávaním mrazivých stien, nebezpečnými výparmi, krvilačnými a ozbrojenými obživnutými mŕtvolami. Podobne ako v jednotke, až na to, že tu budete neskôr ovládať až dve postavy! Budete medzi nimi prepínať, čo spôsobí, že taktizovanie a odhaľovanie riešenia každého levelu tak dostane úplne nový rozmer, ktorý zábavnosť a záťaž na logiku ešte zvýši.

Čo sa level designu týka je jednoducho na výbornú!

Grafike, ozvučeniu a ani hrateľnosti skutočne nemám čo vytknúť, sám sa už teším na to ako pre vás budem recenzovať diel tretí.

Aby som nezabudol, nechýba tu ani level editor, keby vám náhodou nebolo dosť! A to sa pri tejto hre stať môže. 😛

STIAHNUŤ HRU Warped Times 2+

– nápad

– hrateľnosť

– grafika a zvuk

– level design

 

– náročnosť

HODNOTENIE:   90/100

Related posts

Leave a Comment