Vlak – legenda aj pre windows!

Tento týždeň otvorím recenziou o jednej z najväčších legiend, klasík a bájnych výtvorov na českej freeware scéne. Je ním hra Vlak, ktorá sa stala kedysi dávno skutočnou legendou a prenikla medzi neúprosné masy českých a slovenských hráčov (sám som ako malé dieťa strávil hraním tejto hry nejednu hodinu nejedného dňa), vytvoril ju Ing. Miroslav Němeček ešte v roku 1993! Pôvodný Vlak samozrejme bežal pod systémom DOS, no autor neskôr vytvoril aj verziu pre Windows (testoval som to na Win 7 a hra fachala absolútne bez problémov).

Vašou úlohou v tejto hre je vyzbieranie všetkých objektov (samozrejme okrem stien :D), ktoré vám otvorí dvere do ďalšieho levelu, no pozor, vždy keď prejdete nejaký level získate heslo, ktoré si môžete zapísať na papier, obal knihy čo máte po ruke, na ruku ak vám to nevadí alebo do poznámkového bloku otvoreného v inom okne vašich Windowsov, či akéhokoľvek iného programu na písanie určeného. Ak to neurobíte a zároveň nemáte dosť dobrú pamäť na to, aby ste si tie heslá zapamätali, nebudete sa môcť k prejdeným levelom vrátiť, bez opätovného prechádzania hry. :D.

Vlak sa nestal legendou len tak, kedže sa jedná o principálne jednoduchú hru na báze hada, ktorá obsahuje neuveriteľných 50 levelov so stúpajúcou záťažou na vaše nervy a logiku, užijete si s ňou kopu zábavy. Ja osobne poznačený čerstvo oživenými spomienkami, vám túto hru odporúčam. Takže sťahuj:

STIAHNUŤ HRU Vlak (pre Windows)

STIAHNUŤ HRU Vlak (pre DOS)+

– jednoduchosť

– grafika

– atmosféra

– o žiadnom neviem

HODNOTENIE:   95/100

Related posts

Leave a Comment