Veverka – malá pekná šialenosť od banane4joy

Aby tých arkád nebolo málo, dnes vám predstavím ešte jednu. Jej meno je Veverka, vyšla v roku 2012 a tiež je to hra pôvodne vytvorená do súťaže, konkrétne do zimnej súťaže na serveri velkejchytrak. V podstate sa jedná o krátku hru, ktorej náročnosť však herný čas poriadne vyrovnáva. Prvá vec, ktorá ma na tejto hre zaujala je veľmi pekná grafika, po prvom screenshote, ktorý som videl som bol hneď rozhodnutý si hru stiahnuť a zrecenzovať. Soundtrack tak isto nezaostáva, i keď na mňa je až príliš country.

Tak ako napovedá názov, zhostíte sa role veveričky utekajúcej pred blížiacim sa mrazom, a veruže poriadne rýchlo blížiacim sa mrazom, tak poriadne až som sa z toho blížiaceho mrazu poriadne zapotil. Utekať pred ním je naozaj o život a priznám sa, nervy som chytal poriadne. Myslím však, že to aj tak stojí za to.

Hra obsahuje zaujímavé ovládanie, vyžadujúce si chvíľku zvykania. Pohybujete sa pomocou šípok, no ak chcete skákať, medzerník ani len neskúšajte, skáče sa totiž písmenom S. Okrem skákania sa budete aj plaziť, šplhať či odrážať z jednej steny na druhú, aby ste sa dostali vyššie, nie je to najľahšie, kedže vás veľmi tlačí čas v podobe už spomínaného blížiaceho sa mrazu. Ak však vytrváte a dostanete sa až na koniec, stretnete sa s bosom, ktorý je silný a postará sa o vyvrcholenie tohto dielka.

Gameplay prvého levelu:

STIAHNUŤ HRU Veverka+

– grafika

– soundtrack

– náročnosť

HODNOTENIE:   78/100

Related posts

Leave a Comment