Town Tycoon – ďalšia budovateľská stratégia

Town Tycoon (teda podľa autorov iba Town Tycon, … no nemal som to srdce tak nazvať článok) je zas a znova typickým príkladom pokusu o budovateľskú stratégiu z roku 2004. Preto nie je nijakou náhodou, že táto hra poskytuje zhruba rovnaké možnosti ako ostatné hry tohto typu z onoho obdobia. Rovnako sa aj potýka s podobnými problémami a to obzvlášť s absolútnou nedoriešenosťou.

Autormi hry sú Krtek Software (www.mysupergames.wz.cz), ktorí svoju aktivitu ukončili po vydaní tohoto projektu.

Herné možnosti v TT sú veľmi slabé, jediné čo v podstate môžete robiť je stavať budovy v takom poradí, aby ste sa nedostali do mínusu a neskrachovali. Pravda, na úplnom začiatku je to veľmi náročné, prehral som niekoľkokrát, kým som pomocou pokusu a omylu zistil, že ak nechcem skrachovať po pár sekundách hry, musím ako prvý postaviť bytový dom a k tomu tri obchody. To je dosť čudné, ale ak to spravíte inak, zaručene prehráte. Neskôr, keď sa mi podarilo výstavbu rozbehnúť, už s financiami nenastali žiadne problémy, jednoducho som nastaval strašnú hromadu obchodov a bolo vybavené.

Na výber máte 6 budov: dom, bytový dom, obchod, hotel, supermarket a park (to asi nie je budova však, ale aj autor to tak sám nazval :D)

Po pár minútach nastal neúprosný stereotyp a keď som zastaval celú obrazovku, pretože herná plocha sa nedá posúvať, už nebolo ako pokračovať. Teda pokiaľ by som sa len nechcel pozerať ako pribúdajú obyvatelia a peniaze, ktoré už nie je na čo použiť. Následne som hru vypol a zhodnotil celú vec tak, že druhý krát už ju nezapnem…

STIAHNUŤ HRU Town TycoonHODNOTENIE:   29/100

Related posts

Leave a Comment