Starosta – freeware budovateľská stratégia ala rok 2004

V roku 2004 bola freeware scéna plná nádejných tímov aj projektov. Budovateľských stratégií bolo na výber hneď niekoľko a dnes sa pozrieme na jednu z nich s názvom Starosta, ktorá má aj celkom vydarené pokračovanie, ale o tom potom.

Vašou úlohou je ako inak vybudovať prosperujúce mesto. Prípadne prehrať, ak vám popularita klesne na nulu. Na výber máte niekoľko budov z troch „kategórií“. Prvá kategória je tá, ktorá vám pridá populáciu, čiže rodinný dom a bytový dom. Druhá kategória je tá, ktorá vám zaistí príjem do mestskej kasy, v tomto prípade to bude farma a obchod. Tretia kategória je tá, ktorá vám zaistí popularitu… na to budete mať k dispozícií požiarnu zbrojnicu, ihrisko, krčmu a školu.

Počas hry vám neustále chodia oznámenia, ktoré vám pomáhajú usmerniť svoju činnosť. Hra bohužiaľ nie je na nejaké dlhé tavenice, pretože mapka, na ktorej je možné hrať je veľmi malá a nedá sa posúvať. Avšak máte možnosť dvoch herných módov, normálny a na čas, aspoň to môže hernú dobu trošku predĺžiť.

Čo sa bugov týka, občas sa vám môže stať, že postavená budova prekrýva herné menu.

V celku ide však o veľmi peknú hru a na svoju dobu aj s veľmi slušnou úrovňou. Ak máte chuť pozrieť si ako vyzerali domáce freeware stratégie okolo roku 2004, … nech sa páči. 🙂

STIAHNUŤ HRU Starosta+

– atmosféra dôb minulých

– neposúvateľná mapa

HODNOTENIE:   51/100

Related posts

Leave a Comment