Speedrunners – zábavné závody pre štyroch (bývalých) kamarátov (nefreeware)

V poslednom čase sú obľúbené hry, ktoré si môžete zahrať po večeroch s kamošmi. Speedrunners je typická gaučovka, kedy sa zábava dostavuje rýchlo a spoľahlivo.

Ide o jednoduché preteky v behu, pričom vaša postava prekonáva rôzne prekážky či pasce. Hra ponúka na výber niečo cez 10 bežcov, ktorí sa ale líšia iba výzorom a animáciami behu, skoku… V tomto je hra absolútne férová. Svoju postavu pritom vidíte zboku ako v typickej plošinovke. Všetci hráči vidia tú istú obrazovku a až sa náskok medzi priebežne prvým a priebežne posledným hráčom natiahne na veľkosť obrazovky, priebežne posledný vypadáva a pokračujú zostávajúci. Aby sa hra nenaťahovala donekonečna, obrazovka sa pomaličky zmenšuje. Vedúci pretekár má ale nevýhodu, nakoľko nevidí, čo je pred ním. Trať si treba teda čo najlepšie zapamätať.

Ovládanie hry je veľmi jednoduché. Dvoma klávesami ovládate beh postavy doprava a doľava, ďalšími dvoma potom sklz a skok. Sklz je vhodný pri prekonávaní úzkych priestorov, kde by inak vaša postava zaprela hlavou a spomalila. Skok zasa pri preskakovaní prekážok. Toľko k pohybu. Každá postava má potom tri ďalšie schopnosti. Prvou je lano, ktorým sa môžete na vybratých miestach zachytiť a pritiahnuť, čím zvýšite svoju rýchlosť. Druhou je zrýchlenie – na niektorých miestach si ho nabijete a potom sa ho snažíte vo vhodnom okamihu využiť. Poslednou schopnosťou je používanie predmetov pozberaných počas preteku.

Predmety sú z celej hry najzábavnejšie a najzákernejšie. Svojich protivníkov môžete zmraziť, prevalcovať ohnivou guľou, odhodiť tlakovou vlnou, zachytiť lanom a hodiť za seba alebo im iba jednoducho hodiť debničku pod nohy alebo na hlavu. Každej takejto pasci sa dá pritom vyhnúť a najviac záleží na vhodnom načasovaní.

Momentálne je k dispozícii asi 15 rôznorodých tratí a okrem toho mnoho tratí vytvorených komunitu.

Speedrunners je jedna z tých hier, pri ktorej budete chcieť svojmu najlepšiemu kamošovi odtrhnúť hlavu. Zároveň je to ale neskutočná zábava. Dajte si pár hier s priateľmi a uvidíte.

Stránka o hre: www.tinybuild.com/speedrunnersHODNOTENIE:   80/100

Related posts

Leave a Comment