Sang-Froid: Tales of Werewolfs – dokážete prežiť ďalšiu noc? (nefreeware)

Vonku padá sneh. V krbe horí oheň. V chalúpke sedia dvaja zarastení chlapi a premýšľajú. Premýšľajú, pretože vedľa v posteli leží ich mladšia sestra. Má horúčku, trápia ju zlé sny, mátajú ju zlý duchovia. Okrem toho dnes v noci opäť zaútočia vlkolaci a je potrebné premyslieť plán obrany.

Toľko asi k príbehu. Ak by som mal hru zaradiť do jedného žánru, bolo by to nemožné. Jedná sa o akčnú tower defense hru s Rpg prvkami. Na začiatku hry si vyberiete jedného z dvoch bratov (určuje obtiažnosť) a za neho potom bránite budovy rozmiestnené na vašom pozemku. Žiadna z budov nesmie byť zničené a samozrejme nesmie zomrieť ani vaša postava.

Tower defense spočíva v plánovaní a následnom rozmiestnení pascí, návnad, rozhľadní… K dispozícii máte ich pomerne širokú škálu od klepca či padajúcich kameňov až po sväté stromy a balisty. Pascí ale nemôžete mať nekonečné množstvo ale iba určitý počet, kým neminiete pridelený počet akčných bodov na danú noc. Samozrejme, čím mocnejšia pasca, tým viac akčných bodov spotrebujete na jej stavbu.

Samotné pasce ale na zlikvidovanie všetkých nepriateľov nestačia a teda sa musí zapojiť aj vaša postava. Tá sa presúva po mape a pekelné tvory mastí sekerou a puškou. Niektoré pasce je potrebné manuálne aktivovať. Autori mysleli aj na smer vetra či hluk. Nepriatelia, ktorí vás zacítia alebo započujú sa rozbehnú vašim smerom, čo sa dá využiť ako taktický prvok.

Po prežitej noci dostanete určitý obnos peňazí. Tie môžete minúť v meste na lepšiu výzbroj (strieborné či posvätené sekery, pušky s väčším dostrelom alebo rýchlejším nabíjaním) alebo lektvary. Okrem týchto Rpg prvkov sú tu aj ďalšie v podobe rozvoja postavy.

Grafika sa nemôže rovnať s AAA titulmi ale i tak je na výbornej úrovni. Hra sa svižne hýbe, neseká a je aj príjemne ozvučená.

Celkovo je Sang-Froid: Tales of Werewolfs veľmi vydarený mix, ktorý sa aj napriek určitej dávke repetitívnosti neohrá, má dobrú atmosféru a po každej prežitej noci dáva hráčovi pocit zaslúženého oddychu a úspechu. Hru môžem jedine odporučiť.

Stránka hry: www.artificestudio.com+

– taktika

– pasce

– pocit z úspechu prežitia

– občas repetitívnosť

HODNOTENIE:   80/100

Related posts

Leave a Comment