RunnerX – oldschool arkádová nádielka

Spravil ti názov článku chuť na klasickú arkádovú zábavu? … … V takom prípade ťa táto hra možno poteší, teda ak budeš ochotný prehryznúť zopár chybičiek krásy na inak celkom peknom počine.

Keď som sa chystal túto hru stiahnuť, nemal som veľké očakávania (ale ani úplne malé), aj keď webová prezentácia tímu kl-vb games dávala najavo, že títo autori si dávajú minimálne po vizuálnej stránke svojich projektov záležať, samozrejme v rámci svojich možností. Stiahol som si teda týchto takmer 26MB a zapol hru.

Hneď na začiatok ma privítalo menu, ktoré jemne (alebo aj nejemne, ale ako by to bolo keby to tak nebolo) kombinuje atmosféru hry s epickým veľkým a výrazným názvom hry na čiernom pozadí a s červeným Xkom alá flash hry 2006, no a to všetko je doplnené o rozhádzané tlačítka hlavných možností. Popravde som si pred spustením prvého levelu neprečítal ovládanie, čo ma stálo zopár nepekných, ale zato veľmi vtipných odletov kdesi hore až do márie. Aby som nezabudol, tesne pred tými odletmi do márie, som si vychutnal veľmi vtipné úvodné intro, kde sú dve guľôčky, vyznávajúce si lásku stúpajúcimi srdiečkami, vyrušené veľkým štvorcom s tvárou a výkričníkom na tej tvári. A tento narušiteľ pohodovej guľôčkovej romantiky, prinesúc si so sebou veľké štvorcové sito, nabral doň ženskú guľôčku a odišiel preč…….. a tak ty ako mužská guľôčka musíš svoju „princeznú“ zachrániť zo zajatia!

A tým sa vlastne dostávam k bodu, čo je na tejto hre naozaj zábavné, …… k tomu môžem povedať len toľko, že medzerník zmení gravitáciu! a šípka hore spôsobí skok! ….. áno, toto sú všetky možnosti, ktoré budeš mať, keď sa hra rozbehne. V tom je práve tá krása, zmena gravitácie ťa pošle rovno do márie, kdesi do neba a musíš ísť znovu alebo ťa pricapí na strop zo spodku nejakej plošiny, nikdy to však nie je nadlho, pretože cesta je plná neočakávaných nástrah. Doslova. Ak nie si nejaký šialený veštec, ktorý uvidel vo svojej mysli rozloženie týchto levelov, musím povedať, že len ťažko ich dáš na prvý krát (smiech). Taktika, ktorá sa mi overila je jednoduchá, vždy sa dostať kúsok ďalej, zapamätať si kedy treba skočiť a kedy treba použiť zmenu gravitácie, reštartovať level a znova. Je to však naozaj celkom zábavné, až na pár fakt nepríjemných bugov, občas sa totiž stalo, že keď som doskočil presne na roh plošiny, guľôčka sa zasekla a musel som level ručne reštartovať, a pri zopár skokoch sa mi zdalo, že guľôčka zareagovala až na druhé stlačenie klávesy.

A aby som nezabudol, … soundtrack je tak arkádovo boží!

STIAHNUŤ HRU RUNNERX+

– grafika

– zvuk

– zmena gravitácie

bugy

– krátky herný čas

HODNOTENIE:   71/100

Related posts

Leave a Comment