Project MOON City – historický pokus o budovateľskú stratégiu

Píše sa rok 2004 a freeware scéna v Česku a na Slovensku zažíva boom. Každý nadšenec počítačových technológií, ktoré sa už skutočne začínajú masovo využívať, chce priložiť ruku k dielu a tak nezávislé hry vyrastajú ako huby po daždi. Áno, v tej dobe a v našom zemepisnom priestore vznikla aj táto hra, Project MOON City bola na vtedajšie pomery podľa môjho skromného odhadu priemerne dobrá a dočkala sa aj patričnej pozornosti. Z pohľadu dnešného hráča je to už iná káva, … no, ak si chcete postaviť svoje mestečko na mesiaci a zažiť atmosféru freeware hier dávno minulých, tento článok je tu presne pre vás.

Grafika hry a ozvučenie je na svoju dobu na pomerne dobrej úrovni, ovládanie a technické spracovanie je na tom však o poznanie horšie. Herné možnosti našťastie nie sú úplne chudobné a tak máte možnosť postaviť až 12 budov a podpisovať zmluvy s národmi celého sveta, ktoré vám ako vlastníkovi mesta na mesiaci posielajú svoje obchodné ponuky.

Princípy hry sú pre budovateľskú stratégiu klasické, dôležité je nedostať sa do mínusu a vybudovať prosperujúce mesto na mesiaci, … čo môže viesť k záchrane ľudskej rasy.

Čo zamrzí a kopu hráčov odradí, je fakt, že hra vyžaduje inštaláciu a to aj napriek tomu, že má menej ako 1MB, ale pravda, v tej dobe boli inštalačky v móde. 🙂

Autori: KRČ software

STIAHNUŤ HRU Project MOON City+

– nápad

– možnosti

– ovládanie

HODNOTENIE:   41/100

Related posts

Leave a Comment