Plants VS Zombies – nedajte svoj mozog lacno! (nefreeware)

Od určitého obdobia sa začali na hernej scéne objavovať tzv. survival hry a mnohé z nich si vzali za svoju tému zombie apokalypsy. Niektoré boli vážne, iné vtipné. Do tých najvtipnejších zapadá aj Plants VS Zombies.

Náplň hry je opísaná už v jej názve. Zombíci  napadli váš pozemok a chcú zožrať váš mozog (brainzzz). Vy sa im v tom snažíte samozrejme zabrániť a v boji proti nim používate rastliny.

Celú hernú plochu tvorí štvorcové pole s piatimi riadkami. Sprava útočia zombíci, vľavo je váš dom a tu budujete aj svoju obranu. Rastliny kupujete za hernú menu, ktorou je v tomto prípade slnečná energia (slniečka). Ako inak platí, že čím silnejšiu rastlinu chcete postaviť, tým viac slniečok vás stojí. Rastlín je široká škála, majú rôzne typy útokov, rôznu veľkosť a výdrž. Niektoré chcete držať úplne vzadu (hrach) pretože majú dobrý útok ale málo vydržia. Iné síce nebojujú ale poskytujú ochranu ostatným (orech). Ďalšie sú podporné, napr. posilňujú útok ostatných alebo presmerujú útočiacich zombíkov do iného riadku (cibuľa, pretože tá zombíkom nechutí!). Ako postupujete misiami, postupne odomykáte nové rastliny a vybavenie, ktoré nakupujete od svojho streleného suseda.

Zombíci ale tiež do tejto vojny neprišli nepripravení. Postupne vylepšujú svoju výbavu a schopnosti. Niektorí si dali na hlavu hrniec aby viac vydržali, niektorí celú výstroj amerického futbalistu. Sú tiež zákerní a prefíkaní, útočiť na vás budú zo zálohy (zhúpnu sa na lane) alebo sa podkopú a začnú požierať rastliny odzadu!

Obtiažnosť je podľa mňa nastavená veľmi vhodne, predstavuje určitú výzvu aj pre skúsenejších hráčov a nie je frustrujúca pre nováčikov. Grafické spracovanie je napriek jednoduchosti a detskosti atraktívne.

A tak Plants VS Zombies prinášajú aj napriek nízkemu rozpočtu a jednoduchému konceptu zábavu, ktorú často neponúknu ani veľké tituly. Áno, hra síce neponúka ani na konci prakticky nič iné, ako na začiatku, ale autori z konceptu vytrieskali takmer maximum.

Stránka o hre: www.popcap.com/plants-vs-zombies-1HODNOTENIE:   75/100

Related posts

Leave a Comment