Paint Killer 2 – zábava, zábava, zábava a ešte raz zábava!

Prvý diel bol bez konca, no aj napriek tomuto neduhu bolo vidieť, že autori (kl-vb games) vedia, čo robia, pretože hra sama o sebe bola dosť dobre zvládnutá, preto som neváhal a hneď na druhý deň vám prinášam recenziu druhého dielu.

Jednou zo skutočného mála chybičiek je absencia hudby v menu. Vlastne so zvukom súvisí aj druhá a posledná vec, ktorú pokladám za chybu a je ňou to, že pokiaľ ste zrovna v levely a song už dohral, nezopakuje sa ani sa nepustí ďalší. Musím sa ospravedlniť, že chyby boli uvedené na začiatku, no chcel som to mať za sebou a to všetko ostatné dobré vám vysypať naraz z rukávu.

Hra je oproti prvému dielu obrovský skok dopredu, grafika je tak ako aj v prvom diele veľmi atmosferická a nesie sa stále v konštantne dobrom štýle. Soundtrack grafiku ideálne dopĺňa a snaží sa vás nabudiť a neprestať hrať (absolútne úspešne v mojom prípade:P), ovládanie je rovnaké ako v jednotke, no nemôžem sa aj tak zbaviť pocitu, že sa mi hralo o kus lepšie.

Od prvého momentu, kedy nohy načmáraného panáčika, ktorého od jeho osudu delila len vzdialenosť mojich prstov od klávesnice, dopadli na 3d plošinu, a keď som k tomu uvidel pomerne inteligentných nepriateľov, ktorí vyskakujú a predháňajú sa, ktorí ma čo najskôr rozstrieľa na márne franforce, vedel som že až do konca sa nebudem nudiť. A nenudil som sa! Hra ma zaviedla do piatich svetov: GreenPeace, Inferno, Sea World, World of Light (to by bol dobrý názov, pre nejaké mmorpg :D) a Dark Moon. Náročnosť levelov a svetov primerane stúpa, chvíľami je to neuveriteľná rezba, masaker, pixelkrvák, … na čom vôbec neuberajú, zbrane, ba naopak za získané body si tak ako v jednotke môžete kúpiť nové zbrane, no keď uvidíte ako laser (so zvukom samopalu, aha! tak tri chyby teda! no ale stále nič závažné) kosí vašich nepriateľov, pochopíte o čom práve točím.

Jedna z najzábavnejších freeware akčných arkád, aké som v poslednej dobe hral.

STIAHNUŤ HRU Paint Killer 2+

– zábavnosť

– grafika

– soundtrack

–  celková atmosféra

– tiché menu

– občas bez zvuku

HODNOTENIE:   90/100

Related posts

Leave a Comment