Metal Hunt – úspešná arkáda od mladej slovenskej vývojárky! (android)

Pred niekoľkými dňami som uverejnil na túto hru preview (syndicate.wz.sk/metal-hunt-nadejny-projekt-mladej-slovenskej-vyvojarky-preview/). Hra mala byť vydaná deň na to, čo sa aj s miernym párhodinovým zdržaním vlastne stalo. Autorke a charakteristikám hry som sa venoval už v preview článku, ale aby ste sa nemuseli preklikávať, zhrniem znovu a čo to doplním :D.

Autorkou hry je Katka, mladá devätnásť ročná slovenská vývojárka z Bratislavy používajúca značku „Katarina – Play The Game“. Sama seba označuje ako fanúšičku starých 8-bitových hier z počítačov ZX-Spectrum fičiacich na trhu niekedy v osemdesiatych rokoch. K tejto záľube ju vraj doviedol jej otec a ja by som k tomu len dodal, že urobil jednoznačne dobre, pretože vďaka tomu začala Katka tvoriť, tak vznikla hra Metal Hunt (pre Android), … a ja dúfam, že v budúcnosti vznikne kopa ďalších z jej dielne.

Ako teda vyzerá samotná hra? Takto:

Je to jednoducho klasická arkáda s výborným grafickým spracovaním, výbornou hrateľnosťou, tématickým soundom a potencionálnou hodnotou hodín zábavy :D. Vašou základnou úlohou v každom leveli bude nájsť tri predmety a to kartu na aktiváciu teleportu, bombu a časovač. Keď budete mať všetky tieto tri veci pohromade, musíte vyhľadať a nájsť riadiaci počítač a pomocou nich ho odpáliť. Oh, počkať, k odpáleniu nedôjde hneď, najprv vyskočí odpočítavanie a vy sa musíte čo najrýchlejšie dostať k teleportu a výbuchu uniknúť. Atmosféru klasických arkád vám pripomenie aj celé herné prostredie, hra obsahuje horizontálne aj vertikálne výťahy, trampolíny, ventilátory (ktoré vás vyfúknu pekne do výšky, aby ste sa mohli dostať na miesta, kam by ste sa inak nedostali), laserové brány, nepriateľských robotov, ale aj silných bossov … level design je fakt na presvedčivej úrovni a ako prekvapenie občas môžete nájsť tajnú miestnosť s pokladom, ak sa vám uráči dlhšie si zastrieľať len tak do steny. Hra obsahuje aj vlastnú menu, ktorú je možné získavať priamo hraním, alebo si ju zakúpiť obyčajným kliknutím na reklamu, za túto hernú menu si následne môžete zlepšovať silu svojej zbrane, striel a svoju počiatočnú energiu. No, a ak vás počas hry niečo skántri, môžete si pridať jeden life za 500 jednotiek hernej meny.

Metal Hunt je aj takým malým zázrakom na slovenskej freeware scéne, za pár dní od vydania má hra niekoľko stoviek fanúšikov a na google play ju hodnotilo piatimi hviezdičkami až 45 ľudí. Takže odporúčam stiahnuť a taviť:

stiahnuť hru z google play

kat-pdg


HODNOTENIE:   91/100

Related posts

Leave a Comment