Lovci pokladů – Goblinov remake kultovej doskovej hry

Kultová česká dosková hra Lovci pokladov vznikla v roku 1982. Keby niekoho zaujímala táto hra detailnejšie, hľadal pravidlá, alebo by si chcel hru len tak doma vyrobiť, môže navštíviť napríklad stránku (www.deskove-hry.eu/lovci-pokladu-puvodni-verze-hry).

Český nezávislý vývojár používajúci pseudonym Goblin, pred niekoľkými dňami uverejnil na fóre forum.velkejchytrak.cz, remake tejto hry na pc a ja vám ho teraz veľmi rád predstavím.

Lovci pokladov sú hrou pre dvoch až štyroch hráčov, v Goblinovej verzií si v nastaveniach vyberiete, či chcete hrať dvaja, traja, alebo štyria. Hra sa odohráva však iba na jednom počítači a multiplayer po sieti chýba, to však nevadí, ak ste parta kamošov pri jednom kompe 😀 . Menu dýcha atmosférou freeware hier okolo roku 2005, jednoduché menu, v ktorom tri tlačidlá klesajú po diagonále na kúsku čierneho pozadia a pôvodným obrázkom doskovej hry. Bohužiaľ chýba ozvučenie. Grafika aj priamo v hre pripomína doby minulé (viac-menej v pozitívnom slova zmysle), no herné pole vyzerá veľmi obstojne ako aj samotný priebeh, je na dobrej úrovni.

Úlohou každého hráča je hľadanie a vylovenie čo najväčšieho množstva pokladov, prípadne vyraďovanie súperov z hry, obsadzovaním ich lodí. 🙂

PS: sorry za kvalitu obrázkov, ale klasické screenovanie nejako nefungovalo, tak som musel použiť foťák (smiech).

STIAHNUŤ HRU Lovci pokladůHODNOTENIE:   74/100

Related posts

Leave a Comment