Lone Survivor – pixelartová hororová survival adventúra (nefreeware)

V tejto hre sa zhostíte mladého chlapa, ktorý sa snaží prežiť prebiehajúcu „zombie“ apokalypsu. Okrem konca sveta ho trápia ešte aj zlé sny, takže to nebude žiadna prechádzka ružovým sadom.

Svoju postavu vidíte zboku podobne ako v plošinovkách, pohybujete sa pomocou klávesnice. Tak ako v iných adventúrach, aj tu sa posúvate ďalej v príbehu pomocou interakcie s inými postavami a prostredím, kombinujete predmety… Hororové a survival prvky však robia hru jedinečnou.

Okrem predmetov umožňujúcich postup v hre (kľúče atď.) zbierate ešte aj predmety spotrebné, teda náboje, batérie, jedlo, vodu. Vaša postava je hladná, treba sa najesť a napiť. Nie je to však bez rizika! Zjedzte pokazené jedlo alebo vypite pokazenú vodu a vašu postavu to bude zraňovať prípadne jej spôsobovať halucinácie. Niekedy máte pri sebe napr. konzervu ale neviete ju otvoriť. Náboje používate v súbojoch proti zombíkom. Problém ale je, že ak ich zbytočne vyplytváte, nebudete môcť odstrániť zombíka, ktorý vám bráni v postupe hrou. Batériami do prenosnej lampy treba tiež šetriť. Tmavé miesta ale pôsobia strašidelne, okrem toho niektoré predmety objavíte iba ak si na ne posvietite. Vaša postava býva i unavená, preto musí spať.

Ukladať hru a spať môžete len vo svojom byte. Byt si môžete nájdenými predmetmi vybaviť, čo je ďalší nápaditý a zaujímavý prvok – napr. plynová bomba spojazdní váš sporák, na ktorom potom uvaríte jedlo prinášajúce väčšie benefity.

Atmosféra strachu je až hmatateľná napriek jednoduchej grafike a ozvučeniu. Hra vám nedá vydýchnuť, neustále máte pocit nebezpečia.

Lone Survivor je zrejme jeden z najlepších počinov na poli indie hier a prináša mnoho zaujímavých prvkov. Napriek pixelartovému grafickému spracovaniu sa budete báť a to je presne to, čo sa od hororovej hry očakáva.

Stránka o hre: www.lonesurvivor.co.uk+

– survival prvky

– strach

– originalita

– grafika

– zvuk

HODNOTENIE:   75/100

Related posts

Leave a Comment