Knights of Pen and Paper +1 edition – hra o hre (nefreeware)

Už ste niekedy hrali s Dungeons and Dragons? Alebo jej českú obdobu Dračí doupě? Ak nie, jedná sa o súbor pravidiel, podľa ktorých jeden z hráčov tzv. dungeonmaster (pán jaskyne) vytvára dobrodružstvo pre ostatných. Ostatní hráči si vyberú z ponúkaných postáv a rozprávajú sa medzi sebou a s pánom jaskyne. Ten potom na základe pravidiel oceňuje hráčov skúsenosťami a novými predmetmi pre ich postavu. Mnoho udalostí je založených na náhode, pričom hráči hádžu kockami, aby vyhodnotili svoj úspech či neúspech.

Knights of Pen and Paper je tak trochu iná hra. Namiesto vyberania konkrétneho hrdinu si vyberáte postavu, ktorá bude hrať za hrdinu – napr. roznášač pizze rytier. Je tu aj pán jaskyne, ktorý rozpráva príbeh a zadáva úlohy. Hráči aj pán jaskyne rôzne situácie všelijako komentujú, ako by to robili aj živí hráči.

Jednotlivý hráči majú rôzne vlastnosti ale tento prvok je iba takou náhradou za nemožnosť vybrať radu postáv. Každá postava má 5 slotov na prídavné predmety (prstene, náhrdelníky…) a dva hlavné predmety (napr. meč a štít), ktoré sa ale nedajú vymeniť, ale iba vylepšiť. Postavy majú celkovo iba 4 schopnosti, ktoré si postupom na ďalšie úrovne vylepšujete. Bohužiaľ, časom nepribudnú žiadne nové schopnosti.

Príbeh je pomerne dlhý a spletitý, spočiatku oceníte najmä humor, po čase je však umelo naťahovaný a prestane baviť.So svojou partičkou sa presúvate medzi rôznymi lokalitami a plníte veľmi podobné úlohy, najčastejšie niečo zabiť alebo nazberať určitý počet predmetov, ktoré získate ako? Zabíjaním príšer! Po čase začne byť hra neuveriteľne repetitívna a prakticky každého nepriateľa zdolávate rovnakou taktikou.

Graficky je hra na pixelart vydarená, oblasti pôsobia malebne. Čo sa týka protivníkov, tí sú často neveľmi nápadití, napr. bojujete proti spleti neurčitých tvarov či proti kvádrom…ehm.

Zo začiatku hra vyzerala veľmi dobre, postupne však prišla nuda spôsobená neustálym opakovaním tých istých činností. Hra je tiež veľmi dlhá a človek potom ťažko hľadá dôvody, prečo pokračovať. Ako odreagovačka alebo inšpirácia však poslúžiť môže.

Stránka o hre: www.paradoxplaza.com/knights-of-pen-paper-1-edition+

– nápad

– humor

 

– repetitivnost

– slabý rozvoj postáv

HODNOTENIE:   70/100

Related posts

Leave a Comment