Hunger of Darkness – staňte sa zombíkom!

Hunger of Darkness, Hunger of Darkness a ešte raz Hunger of Darkness … je jednoduchá akčná hra na skóre, neuveriteľne zábavná a chytľavá, naozaj nepreháňam.

Po zapnutí hry vás privíta výber jazyka, na výber máte češtinu alebo angličtinu. Samozrejme vybral som si češtinu. Nasledovalo intro a pozor, nie ledajaké intro, ale ovládateľné intro, šípka ma priviedla ku obchodu, kde si mnou ovládaná postava chcela kúpiť 5 rožkov. Odpoveďou sa stal len strašidelný zvuk zombíka, zrejme predavača, tak náš hrdina usúdil, že si kúpi menej rožkov. Odpoveď bola opäť rovnaká, vybehol von a ja som len sledoval ako si na ňom pochutnáva smečka zombíkov. Odrazu som sa ocitol v menu, strašidelný hudobný doprovod nechýbal, klikol som na novú hru, môj dojem z ozvučenia sa nezmenil a grafika bola vlastne tiež omnoho krajšia než som očakával.

A ja, teda postavička v moci mojej myši a klávesnice už bola zombíkom!

Tak si stojím, šípka mi ukazuje smerom na najbližšieho človeka s pištoľou v ruke a ja sa rozbieham k nemu, nemám v úmysle sa nechať rozstrieľať a tak kúšem hlava nehlava toho naničhodníka, vraha zombíkov, až kým sa nerozplácne jeho mŕtve telo na zemi. Potom sa spokojne z jeho nehybného tela nabaštím, čo mi pridá život aj experience potrebné na zvýšenie môjho levelu. Odrazu sú šípky oznamujúce ďalších zombolovcov dve! A tak to pokračuje, ich počet sa neustále zvyšuje až kým neumriete, koľko sa v hre udržíte je len a len na vás. Body získané za nový level si môžete rozdeliť medzi výdrž, silu a rýchlosť. Každá zo zmienených abilít je dôležitá a ich vhodné rozvrhnutie v kombinácií s vašimi taktickými schopnosťami vám pomôže prežiť čo najdlhšie. V mestečku, v ktorom sa hra odohráva je mnoho budov, ak máte dostatočnú rýchlosť môžete nepriateľov rozdeliť pomocou ich obchádzania na skupinky, čo vám veľmi predĺži „život“.

V celku sa musím priznať, že toto je jedna z tých freeware hier, ktorú si veľmi rád zahrám znovu a znovu a znovu, … vrelo odporúčam!

Autori: Lightning Soft

STIAHNUŤ HRU Hunger of Darkness+

– nápad

– atmosféra

– hrateľnosť

– soundtrack

– grafika

– len jedna mapa

HODNOTENIE:   95/100

Related posts

Leave a Comment