Hunger of Darkness – alebo staňte sa zombíkom 2. (preview)

Spomínate si na hru Hunger of Darkness od nezávislého vývojárskeho tímu Lightning Soft? Rezbu so zaujímavým zombie konceptom, kde sa hráč zhosťuje role živého mŕtveho a musí prežiť útoky nepríjemných ľudských nepriateľov, ktorých počet stále narastá… vlastne nie iba prežiť, musí im to aj vrátiť a dokúsať ich až do smrti. Musím sa priznať, že táto hra ma fakt bavila a skutočne si ju občas zapnem, je to skvelá odreagovačka.

Autori už dlhšiu dobu avizujú, že sa fanúšikovia hry môžu tešiť na pokračovanie, a aby toho nebolo málo, toto pokračovanie má byť oproti predchádzajúcemu dielu skutočnou revolúciou. Ak nová forma hry nezníži pôvodnú hrateľnosť a zábavnosť, malo by ísť skutočne o vydarený titul.

Hlavnou zmenou má byť prechod na 3D, čo má priniesť aj viac herných možností či atmosféry. Akčnosti má ubudnúť na úkor taktizovania a útočenia spod rúška tieňov, pretože herná postava bude chudák osamotený zombík uprostred čistého mesta plného normálnych ľudí. To musí byť pre zombíka naozaj frustrujúce, … však uvidíme :).

Niekoľko častí herného sveta už je hotových, vrátane lesa, ktorý bude pravdepodobne úvodnou lokáciou. Okrem toho už je hotové námestie, záhradky a aj okraj lesa. Takže autori sa podľa vlastných vyjadrení na svojom blogu, momentálne zamerajú na tvorbu umelej inteligencie a už vyššie spomínaných herných možností.

Vydanie je však ešte v nedohľadne, ale projekt skutočne stojí za pozornosť a ja osobne sa naň teším a zároveň som zvedavý ako to celé dopadne. 🙂

Stránka Lightning Softu: www.lightningsoft.org

Lightning Soft na facebooku: www.facebook.com/LightningSoft

Oficiálna stránka projektu: www.hungerofdarkness.com

Projekt na facebooku: www.facebook.com/hungerofdarkness

hodvop

Related posts

Leave a Comment