GOLG – jeden „nekonečný“ level!

Je hlboká noc a spoza otvoreného okna dnu preniká intenzívny neidentifikovateľný nepretržitý zvuk, ktorý som začal vnímať až po odohraní tejto hry, tohto jediného „nekonečného“ levelu! Musel som si zapáliť cigaretu, pretože moje nervy boli od začiatku až do konca v poriadnom napätí. No a cez to všetko, že som jedno-levelových hier nehral nad päť (asi) sa GOLG (od Lightning Soft) stal zatiaľ mojou najobľúbenejšou takouto hrou. Ak aj vy máte chuť zblázniť sa, tak ako dnes v noci ja, sťahujte skôr než dočítate recenziu!

Dostrihaný soundtrack, neustále sa opakujúci dookola v kombinácií s náročnosťou tejto hry, vás pripraví o zdravý rozum už po pár minútach (hral som to asi hodinu aj s tvorbou screenov a písaním si poznámok). Okrem toho sa vám pri každom pohybe otáča svet pred očami raz doprava a raz doľava. Keď k tomu prirátate bodce, výsuvné drtiče, miznúce plochy, hladných žralokov, objavujúce sa plochy (aj tam kde by ste ich sprvu nečakali), zmenšovanie sa a podobne, … zbláznenie sa už je tesne za rohom.

Celá hra má výborné prevedenie, atmosféru a aj hrateľnosť, bez ohľadu na to, že ste iba otáčajúcim sa štvorcom. Autori však mysleli trošku aj na to, aby ste sa nezbláznili úplne a tak občas narazíte na disketu, ktorá vám hru uloží. Zas tak moc tých diskiet tam, ale nie je, aby ste si nemysleli! Ďalej neverte občasným nápisom ani pokiaľ ohlasujú, že ste už na konci, je to len klam, výstrelok z ľudskej naivity. Aby som nezabudol, … dotknite sa všetkých modrých plôch a zmeňte ich tým na zelené, na konci sa ukázalo, že ide o akúsi obdobu score.

Jediný problém, na ktorý som narazil, bolo jedno zaseknutie v plošine, inak fakt nič. Hru absolútne odporúčam!

STIAHNUŤ HRU GOLG+

– grafika

– zvuk

– hrateľnosť

– atmosféra

– žiadny mínus

HODNOTENIE:   95/100

Related posts

Leave a Comment