Gods: Land of Infinity – vydarený slovenský pokus o Rpg (nefreeware)

V tomto Rpg sa ujmete role mladej vyslankyne bohov. Táto deva hľadá v paralelnom neznámom svete nejakú účinnú zbraň proti zlému božstvu, ktoré ohrozuje jej svet. Ešte predtým ako to spraví ale musí zozbierať úlomky vlastnej esencie stratené presunom do nového sveta. Svet je to pomerne rozľahlý, plný úloh, rozmanitého prostredia a nepriateľov na zabitie. „Rozsekaný“ je na viacero lokácií, medzi ktorými sa môžete pomerne jednoducho pohybovať pomocou fast-travelu.

Svoju postavu, neskôr partiu, presúvate v reálnom čase a vidíte z pohľadu prvej osoby.  Súboje ale prebiehajú v špeciálnom ťahovom režime, kde už vidíte svoje postavy aj nepriateľov zhora. Súboje sú taktické, k dispozícii je široká škála úderov a kúziel.

Okrem toho je tu množstvo výzbroje a výstroje, systém alchýmie, systém očarovania predmetov, denník s úlohami, jedlo a voda (vaša postava musí jesť a piť), skrátka množstvo vychytáviek, ktoré by ste v dobrom Rpg čakali. Autori pridali aj zaujímavý systém obchodovania, kde stúpa a klesá cena predmetov v závislosti na ich dostupnosti.

Čo sa týka rozvoja postavy, bodíky môžete investovať do sily, obratnosti, inteligencie, vitality a šťastia.

Grafika a ozvučenie neboli najlepšie už v dobe vydania, ale neurazia.

Celkovo teda hodnotím, že hra robí všetko dobre, ale nič až tak výnimočne. Autori ale rozhodne nešliapli vedľa a tento počin môže konkurovať akémukoľvek titulu snáď s výnimkou AAA.

Stránka hry: www.gods-game.com+

– solídne rpg

– hrá to aj môj tatko 😀 

 

– po čase stereotyp

HODNOTENIE:   70/100

Related posts

Leave a Comment