GeminiRue – pixelartová adventúra so skvelým príbehom (nefreeware)

Hra sa vyznačuje pomerne klasickou point’n’click hrateľnosťou. Pomocou myšky ovládate svoju postavu, premiestňujete sa medzi rôznymi lokáciami, rozprávate sa s inými postavami, zbierate predmety, ktoré potom kombinujete s inými predmetmi, riešite hádanky. Zaradená je aj akčná časť, kedy treba v rýchlosti reagovať alebo  strieľať z pištole.

Príbeh sa odohráva v budúcnosti, prostredie je ladené kyberpunkovo. Ujmete sa striedavo dvoch postáv. Prvá je detektív v strednom veku, ktorý pátra po svojom bratovi v solárnom systéme kontrolovanom mafiou. Druhá je mladý väzeň, ktorý sa preberie v rehabilitačnom centre pre kriminálnikov, nič zo svojej minulosti si však nepamätá a pokúša z komplexu utiecť. Tieto dva príbehy sa potom prepletú do jedného. Dej je plný zvratov a napätia, pekne odsýpa čím núti zvedavého hráča hrať ďalej.

Graficky hra skvele vystihuje pochmúrnu atmosféru. Pixelartová grafika vyzerá veľmi dobre, nie je nudná ani oblasti nepôsobia prázdno. Jediným problémom s touto grafikou je pixelhunting, čiže hľadanie malých aktívnych predmetov na obrazovke, čo je ešte sťažené ich jednoduchým pixelartovým vzhľadom. Ozvučenie aj dabing sú tiež na dobrej úrovni. Okrem toho sa pri rozhovoroch objavia veľké tváre aktérov, čo je osviežujúce.

Geminirue ukazuje, že na vytvorenie výbornej adventúry a hry nemusíte investovať obrovské peniaze do grafiky. Hru môžem iba doporučiť.

Stránka o hre: www.wadjeteyegames.com/games/gemini-rue+

– príbeh

– atmosféra

– poctivý pixel art

– niekedy pixelhunting

HODNOTENIE:   80/100

Related posts

Leave a Comment