Contrast – jednohubka s pár dobrými nápadmi (nefreeware)

Hráč sa ujme role imaginárnej postavy – akrobatky, ktorá je vytvorená predstavivosťou malého dievčatka. Celý príbeh sa točí okolo túžby dievčatka po opätovnom spojení jej rodiny. Je zasadený niekedy do medzivojnového obdobia plného nočných kabaretov.

Úlohou vašej postavy je pomáhať dievčatku pri jej potulkách nočným mestom. Najčastejšie ho dostávate na miesta, na ktoré by inak nemohlo. K tomu vám budú dopomáhať jednak akrobatické schopnosti a jednak schopnosť premeniť sa na tieň  použiť iné tiene ako odrazový mostík… Niekedy treba manipulovať správne svetlami, aby objekty vrhli tieň iným smerom, inokedy manipulujete rovno objektami. Bohužiaľ, celý zaujímavý koncept ťahá dolu fakt, že hra končí v momente, keď sa ešte len dostávate do tempa.

Okrem toho je celý dej rozsekaný naozaj ohromným množstvo cut-scén. Niekedy naozaj skončí jedna a po prebehnutí minimálnej vzdialenosti začína druhá, až je to často-krát otravné.

Vizuálne spracovanie neurazí, grafika je dobrá a jednotlivé úrovne sú dobre nadizajnované. Ozvučenie krásne vystihuje atmosféru celého deja a času, do ktorého je zasadený.

Najväčším problémom Contrastu je krátkosť a rozsekanosť celého deja. Človek sa neviem zbaviť pocitu, že z konceptu mohli autori vytrieskať o mnoho viac. Ako zábava na jeden večer poslúži, avšak to je veľmi málo. Kupujte len v prípade priaznivej ceny.

Web hry: www.compulsiongames.com/en/8/contrastHODNOTENIE:   60/100

Related posts

Leave a Comment