Cathy’s Holidays – alebo pekná flashová blbosť

Hneď po tom ako som dorazil na stránky tímu s názvom Sosáci (ktoré epicky vyžarujú punkovou náladou), mal som veľmi dobrý dojem zo samotných stránok aj zo screenshotov, nech išlo o akúkoľvek hru, na ktorú som klikol. Samozrejme, chcel som ísť poporiadku a tak som si stiahol ich prvotinu, pravdaže aj ona vyzerala na screenoch obstojne. Dokonca aj keď som hru otvoril a uvidel menu, jemne interaktívne a doplnené o nával zvuku, resp. techna (či čo to bolo), bol môj dojem stále dobrý. V tom som nadšene klikol na novú hru a dojem z grafiky okamžite prehlušila neuveriteľne strašná hrateľnosť, nezvládnuté kolízie, zlý pohyb, nástraha mi uberala život aj keď som bol na plošine pod ňou (pretože mi na tú hornú plošinu pretŕčala hlava) a tak celkovo. Na prekusnutie a prejdenie tejto hry musí mať človek istú veľmi veľkú dávku trpezlivosti, možno sa tu niekto taký nájde, kto bude natoľko chcieť poznať príbeh ďalej a vidieť ďalšie lokácie, … ja to však v žiadnom prípade nie som a preto som to po krátkej chvíli vzdal a vypol.

Cez to všetko vám, ale článok prinášam. Jednak pre to, že mám v pláte zrecenzovať aj ďalšie ich hry a nie je zlé si ich postupný progres odsledovať, ďalej aj pre to, že niekto to možno fakt dá a nakoniec aj preto, že už som sa do toho proste pustil :D.

Kedže som hru nedohral a vlastne som sa ani nedostal moc ďaleko, … o čom hra pojednáva vám zdelím, perom autorov: „Vžijete sa do role rozmazanej Cathy, s ktorou sa prehrýzate cez nekonečných 30 levelov. Cieľom hry je dostať sa cez rozmanitých nepriateľov, početné terénne prekážky a chyby v programe k záverečným dverám. Ukladanie hry je zložitejšie než manuál k japonskému videu – ku každej úrovni je treba si zapamätať prednastavené heslo, čo je ohromne praktické. :D“

Z čoho tak trochu vyplýva, že môj názor na túto hru, zdieľajú aj samotný autori a táto výborná sebareflexia mi dáva nádej, že ich ďalšie hry sú naozaj o poznanie lepšie. Obzvlášť, ak vezmem v úvahu, že aspoň zvuková a grafická stránka bola celkom dobrá.

Takže ak má niekto odvahu stiahnuť, nech sa páči, … ale upozorňujem vás, ja by som to druhýkrát neurobil.

STIAHNUŤ HRU Cathy’s Holidays+

– grafika

– ozvučenie

– kolízie

– hrateľnosť

– všetko ostatné

HODNOTENIE:   29/100

Related posts

Leave a Comment