Buduj Vlast!!! – recesia v podobe budovateľskej stratégie

Po pár dňoch odmlky, kedy sme sa nejako nemohli dostať za pc alebo mali úplne iné starosti, pokračujeme. Budiš nám to odpustené 😀 a rozpustené v tejto recenzií. Takže. Niektoré z mojich posledných článkov mapovali staršie pokusy o domáce budovateľské stratégie, všetky z roku 2004 a  dnes v tom ešte budem pokračovať.

Buduj Vlast!!! má príbeh, je to tak trochu horor a dráma v jednom, ako inak príbeh začína v roku 1948 a končí v roku 1989, … už by ste to vážne mali vedieť. Takže sa detailami politického pozadia tohto príbehu nebudem zaoberať. Našťastie je táto hra recesiou a z doby nedávno minulej si strúha iba rýdzu a nefalšovanú srandu.

To v čom sa však táto hra najviac líši od ostatných spomínaných pokusov je….. koncept, hrateľnosť, grafika, množstvo herných možností, veľká herná plocha a tak celkovo je v podstate dotiahnutá do konca.

Precitnutie v menu vašim očiam prezradí, že máte možnosť zahrať si kampaň, ale ak nemáte chuť predierať sa neustále prichádzajúcimi úlohami z Moskvy, máte na výber aj voľné budovanie. Hneď ako si vyberiete typ hry dostanete možnosť zvoliť si obtiažnosť: jiskra, pionýr, svazák a komunista. Následne sa už dostávate do hry, kde sa prostredie pekne krásne náhodne vygeneruje a môžete ísť na vec. Budov je na výber až 20, čo je oproti ostatným domácim pokusom z roku 2004 viac ako dvojnásobok. Aby som nezabudol, vymenujem vám ich, aby som vám chute spravil: malý panelák, veľký panelák, vila, radový dom, park, tenisové kurty, škola, letné kino, prior, rozhlas, televízia, telefón, elektráreň, dol na uhlie, fabrika, jzd, národný výbor, nemocnica, verejná bezpečnosť a požiarny zbor. Ďalej hra obsahuje niekoľko ukazovateľov, podľa ktorých sa orientujete: samozrejme ako prvé sú peniaze, počet obyvateľov, príjmy, rok, obľúbenosť, elektrina a bezpečnosť.

Hru Buduj Vlast!!! nie je možné nazvať inak, ako veľmi vydarenou budovateľskou stratégiou a preto každému kto má rád tento typ hier, odporúčam stiahnuť a vyskúšať.

STIAHNUŤ HRU Buduj Vlast!!!HODNOTENIE:   81/100

Related posts

Leave a Comment