BallZ – akčný lokálny multiplayer, od ktorého som čakal viac

Áno, napriek tomu, že už na prvý pohľad ide o amatérske dielko, nejde zrejme o prvý herný pokus autora, … ako tak sledujem tie internety. No, hodnotenie jeho ďalších počinov si nechám na inokedy (keď si ich zahrám). Aby som nezabudol, autor si hovorí DarkMaster (www.kreveta.net/author/darkmaster) a do tejto hry navalil trošku metalu, takže aspoň niečo ma fakt potešilo.

BallZ je jednoduchá hra čerpajúca z dobrého konceptu, na ktorom boli vystavaní napríklad Bulánci, Dyna Blaster, Liquid Wars, Liero, či Worms Realtime (viac menej). Týmto konceptom je hra dvoch hráčov na jednom počítači. Problém je, že samotná hra má od dobre spracovaného diela veľmi ďaleko. Nerád príliš kritizujem, no tentokrát sa príliš inak nedá.

Prvá vec, ktorá ma negatívne zarazila hneď potom ako ma pozitívne prekvapil metal, bolo menu. Bola tu nejaká tá snaha o pohyblivé pozadie v menu znázorňujúce samotnú hru, a táto snaha bola úspešná, čo sa o funkčnosti tlačidiel v menu však tvrdiť nedá (teda na mojom pc. Prečo? Ja verím, že na počítači, kde bola hra stvorená to fungovalo, u mňa však nie, … mám zrejme zlé rozlíšenie, pretože zlyhala synchronizácia, … a tak sa ani pri štvrtom pokuse o kliknutie na Play nič nestalo. Našťastie mi to (snáď) rýchlo došlo a skúšal som klikať okolo. No, kto by to len čakal :D, po kliknutí na tlačítko About som sa odrazu ocitol na rozcestí, kde mi ponúkalo singleplayer a multiplayer (na jednom pc). Nejak mi to opäť nedošlo a klikám na hru pre jedného hráča a nič, v tom mi to docvaklo druhýkrát, kliknem na multiplayer a ocitám sa tam, kde som pôvodne chcel.

Neskôr som hru musel ukončiť ctrl+alt+del, pretože som sa ocitol v roome, tlačítko tak nízko, že vďaka hore popísanému problému sa hra nedala nijako normálne zavrieť.

Čo sa týka samotnej hrateľnosti, … pohyb je ťažkopádny, kolízie sú nezvládnuté až to chvíľami vyzerá, že keď narazíte do steny alebo stromu, tak vaša postavička (viac-menej smajlík) sa začne triasť, sťa by parkinsoňák v tmavej uličke s duracellkou v zadku. 😀

Rozmýšľam, čo by som po tomto náklade hre pripísal ako plus, … teda okrem metalu :D, … no, ak nemáte taký problém s hrou ako ja, možno by sa vám podaril spustiť aj multiplayer a v prípade, že ste pri kompe dvaja, mohlo by sa v rámci hrateľnosti jednať o celkom zaujímavý hardcore duel pre netradičných fajnšmekrov.

No, však skúste a uvidíte :).

STIAHNUŤ HRU BallZHODNOTENIE:   19/100

Related posts

Leave a Comment