0x0D – brutálna akcia v nádhernom kabáte

Pred pár dňami som vám predstavil hru spravenú ako challenge za max 48 hodín, bola to adventúrka rozhodne hodná povšimnutia. Dnes vám chcem však ukázať hru, ktorá bola taktiež zmáknutá v tomto limite, maníkom používajúcim pseudonym Blokatt (www.blokatt.net) no jedná sa o materiál z úplne iného súdka.

Pri pohľade na 0x0D mi napadlo jedno, hra vyzerá akoby bežala na starej telke, no vlastne na starej telke s tým najkrajším možným obrazom, … aby som správne opísal svoje pocity. Po okrajoch hernej plochy sú akoby odnikiaľ vyrastajúce priesvitné hranoly vytvárajúce dojem pohybu v priestore. Farba prostredia sa mení podľa rýchlosti toku času, čo je naprosto v rukách hráča, teda pokiaľ nedôjde energia vašej rakety. Ach prepáčte, opisujem a na to najhlavnejšie som zabudol, princíp hry (teda ten úplne základný) pripomína legendárny Tyrian z roku 1995 až na to, že tu si nebudete kupovať ani vylepšovať svoju loď a podobné hovadinky. Tu, budete len masakrálne cestovať dopredu a nivočiť pribúdajúce a formácie meniace hordy nepriateľských lodí. Svoje plavidlo ovládate šípkami, z/y – strieľate a x – spomaľujete čas. No a ak vám dôjde munícia po pár sekundách, nezúfajte, … spomaľte čas, nazbierajte si letiace strely nepriateľov a napáľte to priamo do nich. Ozvučenie je tiež na veľmi dobrej úrovni a atmosféru hry perfektne dopĺňa.

Môj celkový dojem je výborný a hru určite znova zapnem, vlastne dnes už som ju 3x zapol, pretože ma štvalo moje nízke skóre :D.

PS: akosi sa mi z tejto hry nedali robiť screeny, tak som aspoň autorovi šlohol gif upútavku. Dobrú chuť.

STIAHNUŤ HRU 0x0DHODNOTENIE:   90/100

Related posts

Leave a Comment